caritas 1 p

Szkolne Koło Wolontariatu Caritas

Festiwal Piosenki Różnej w DPS Helclów

piosenka u Helclow Czytaj więcej: Festiwal Piosenki Różnej w DPS Helclów

Pomóżmy Syryjczykom

Syryjczycy

p. A. Majcher

"Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Domu Pomocy Społecznej"

wolontariat piesni patrZaprzyjaźnieni już z nami mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Helclów czekali kolejny raz na nasze przybycie, aby wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne oraz pobyć, choć przez chwilę, z młodzieżą.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którzy podzielili się swoimi talentami.

p. A. Majcher

"Mieć wyobraźnię miłosierdzia"

logo wyobraznia milosierdziaW bieżącym roku szkolnym liderzy Szkolnego Koła Wolontariatu biorą udział w X już edycji projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia", który ma na celu zainteresowanie młodzieży postacią Jana Pawła II i jego nauką. Jest to także inspiracja dla nas do zwrócenia się ku innym, potrzebującym pomocy.

Nasz tegoroczny projekt nosi nazwę "Odważ się na wyobraźnię". W ramach tego projektu działamy w Domu Pomocy Społecznej, w świetlicy szkolnej, planujemy również zbiórki pieniędzy oraz inne akcje.
Liczymy na wsparcie całej społeczności szkolnej!

p. A. Majcher

Wolontariusze

 wolontariat 3Kolejny już rok w naszej szkole młodzież gimnazjalna i licealna w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu Caritas pomaga najmłodszym uczniom szkoły podstawowej w świetlicach szkolnych. Starsi koledzy  wspierali młodszych przy odrabianiu zadań domowych, wykonywaniu prac plastycznych, oraz pomagali w organizacji wielu świetlicowych imprez.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy systematycznie i z wielkim zaangażowaniem poświęcali swój wolny czas, aby służyć  młodszym kolegom. Szczególne podziękowania składam uczennicom z klasy 1a liceum za prowadzenie czwartkowych warsztatów plastycznych w świetlicy IV – VI SP:  Kalinie Bartuś, Zuzannie Bartuś, Gabrieli Pytel,  Aleksandrze Barszcz oraz Matyldzie Duras.

Gorące podziękowania składam również bardzo aktywnej w bieżącym roku szkolnym grupie tzw. liderów wolontariatu, którzy inicjowali wiele fantastycznych akcji i działań. Oto oni: Izabella Toft, Zuzanna Mikołajczyk, Aleksandra Gołdasz, Marcelina Konik, Konrad Tomczyk oraz Agnieszka Grocholska.

p. Agnieszka Majcher

pedagog

wolontariat 1wolontariat 2wolontariat 4wolontariusze 5

Tydzień Ziemi 2016

tydzien ziemi wynikiW obecnym roku szkolnym przyłączyliśmy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi. Grupa wolontariuszy podjęła się posprzątania terenu wokół szkoły, a  dla wszystkich uczniów zostały zorganizowane konkursy: fotograficzny oraz sesja plakatowa.  Dziękujemy  za aktywny udział!!!
Organizatorzy:
p. Iwona Kędzior, p. Hanna Perdenia,
p. Agnieszka Majcher, p. Andrzej Jania

Czytaj więcej: Tydzień Ziemi 2016

Zakrętki dla Wojtusia

zakretki fotoPodsumowanie akcji „Zakrętka dla Wojtusia"
Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w zbiórkę zakrętek, w imieniu chorego Wojtusia, pragniemy bardzo serdecznie podziękować.
Chcielibyśmy szczególnie wyróżnić następujące klasy:
Szkoła Podstawowa - kl. V b
Gimnazjum - kl. 2C
Liceum Ogólnokształcące - kl. 2a
 
Dziękujemy!
p. Agnieszka Majcher

Podsumowanie akcji „Dzwonek na obiad” – 2 okres

dzwonek na obiadW drugiej, w tym roku szkolnym, zbiórce w ramach akcji „Dzwonek na obiad” udało nam się zgromadzić  kolejne środki -  550,31 zł. Kwota ta zasiliła Fundację „Być Bardziej”, która dochód przeznaczy na wykupienie obiadów dla uczniów. Nasza szkoła już od dwóch lat korzysta z pomocy tej fundacji. Więcej informacji na stronie http://www.dzwoneknaobiad.pl/grosz_do_grosza 

Wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom zaangażowanym w akcję bardzo dziękuję!

p. Agnieszka Majcher

FINAŁ KONKURSU "PRAWO, RATOWNICTWO, BEZPIECZEŃSTWO"

Z radością informujemy, że uczniowie naszego gimnazjum w składzie: Krzysztof Maurek (3B), Ignacy Januszek (2C), Andrzej Wójtowicz (2C) zdobyli I miejsce w finale VIII. edycji konkursu PRAWO, RATOWNICTWO, BEZPIECZEŃSTWO organizowanym przez Straż Miejską Miasta Krakowa i Komendę Miejską Straży Pożarnej. Gratulujemy!!!
Szczegóły na stronie Straży Miejskiej: tutaj

Opiekun konkursu: p. Agnieszka Majcher

Opowieść wigilijna

teatr s. Agaty16 grudnia gościliśmy po raz kolejny w zaprzyjaźnionym już z nami Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym przy ul. Wielickiej. W radosnej atmosferze Koło Teatralne pod opieką s. Agaty Cul zaprezentowało "Opowieść wigilijną" w dość nietypowej obsadzie.  Bardzo serdecznie dziękuję uczniom  zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

p. Agnieszka Majcher

Świetlicowe zabawy

 zabawyRaz w miesiącu wolontariusze z gimnazjum i liceum zapraszają uczniów przebywających w świetlicach szkolnych przygotowane i prowadzone przez nich gry i zabawy. Pierwsze spotkanie odbyło się 25 listopada w świetlicy dla uczniów IV – VI SP. Kolejne spotkania przed nami…

p. Agnieszka Majcher

PIEŚNI PATRIOTYCZNE DPS 2015

DSC07108Listopadowe śpiewanie pieśni patriotycznych wspólnie z mieszkańcami i pracownikami Domu Pomocy Społecznej im. Anny i Ludwika Helclów stało się już naszą tradycją.

Gościliśmy po raz kolejny u naszych sąsiadów 25 listopada 2015 roku.

p. Agnieszka Majcher

ZBIÓRKA MIKOŁAJKOWA 2015

 DSC 0100Zwracamy się z gorącą prośbą o włączenie się w Zbiórkę Mikołajkową. Akcja potrwa do 18 grudnia 2015 roku. Zbieramy zabawki, pluszaki, słodycze, przybory szkolne, kosmetyki, ubrania. Zebrane rzeczy zostaną przekazane Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Wszystkie dary można składać w pokoju pedagoga p. Agnieszki Majcher (II piętro).

Strona 1 z 6

Joomla gallery by joomlashine.com

Kcecak Logo Show

Gościmy

Odwiedza nas 153 gości.

www.opoka.org.pl

Ważne telefony

  • 12-634-50-50   szkoła
  • 12-634-55-33   księgowość
  • 12-634-55-35   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • 12-634-30-57   faks
  • więcej...
Początek strony