Na Targach spotkaliśmy Rafała Kosika, podpisującego swoje książki. Rafał Kosik jest autorem m. in. 9 książek science-fiction dla młodzieży z serii Felix, Net i Nika. W oparciu o drugą książkę pt. Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa nakręcono film, który miał swoją premierę 28 września 2012 roku.
Obserwowaliśmy też spotkanie z  czytelnikami popularnej autorki książek dla dzieci ? Ewy Stadtmüller. Utwory dla dzieci pióra Ewy Stadtmüller są niezwykle cennymi propozycjami do wykorzystania w procesie wychowawczym najmłodszych. Są wesołe i mądre, przepięknie ilustrowane - najczęściej przez Kazimierza Wasilewskiego, ulubionego rysownika pisarki i wydawane głównie przez krakowskie wydawnictwo Skrzat.

Mieliśmy okazję zapoznać się z książką Beaty Ostrowickiej, zatytułowaną ?Jest taka historia, opowieść o Januszu Korczaku?.  Jest to wzruszająca opowieść o wychowankach warszawskiego Domu Sierot i o ich ukochanym opiekunie, Januszu Korczaku ? pedagogu, który poświęcił całe życie, broniąc praw dziecka i żądając ich równouprawnienia.
Na Targach gościła również Anna Czerwińska-Rydel; w swoich książkach i opowiadaniach pisze o ludziach z pasją, problemach dzieci, rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a także o muzyce. Jest autorką biografii zatytułowanej "Po drugiej stronie okna. Opowieść o Januszu Korczaku", napisanej z myślą nie tylko o młodszych czytelnikach, ale także o ich rodzicach.

Mieliśmy okazję porozmawiać z Leszkiem Mazanem - dziennikarzem, publicystą i autorem licznych książek, których tematyka związana jest z Krakowem oraz Pragą.
Swoje książki oraz płyty z filmami ?Boso przez świat? podpisywał też znany podróżnik Wojciech Cejrowski.
Nasi uczniowie odwiedzili większość wydawców książek dla dzieci i młodzieży, zapoznali się  z nowościami na rynku wydawniczym. Mieli także możliwość zakupu książek po promocyjnych, niższych niż w księgarniach cenach, a przede wszystkim mieli okazję zdobycia autografu a nawet rozmowy z ulubionym pisarzem.

opracowała p. Anna Wątroba