147

W listopadzie 2018 roku krakowskie szopkarstwo zostało wpisane na prestiżową listę UNESCO. To wielki prestiż dla Krakowa! Cieszymy się, bo jest wiele miejsc w Krakowie, gdzie można podziwiać szopki. Już wkrótce jedną z nich będziemy mieć w naszej szkole! Jak to możliwe? W naszej szkole mamy specjalistów od budowania szopek! Uczniowie klasy 2b SP chodzili cały miesiąc do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, gdzie krok po kroku poznawali technikę budowania szopek. W pocie czoła, pod kierownictwem pani Małgorzaty Niechaj, kustoszki oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa mieszczącego się w Celestacie, budowali swoją szopkę. Efekt finalny zaprezentowali 6 grudnia na krakowskim rynku.
Szopka w uroczystym pochodzie została przeniesiona do Celestatu, gdzie każdy może ją podziwiać do lutego 2019 roku. Zapraszamy!
Rozstrzygnięcie 76 konkursu na najpiękniejszą szopkę odbędzie się 16 grudnia w samo południe w Krzysztoforach. Trzymajcie za nas kciuki!
p. Anna Mroczko