Najlepsi Czytelnicy w roku szkolnym 2009/10

Najlepsi w Szkole Podstawowej!
Klasy I - III
Michał Porąbka (70); Karolina Szczygieł (64); Piotr Podolski (64); Ignacy Januszek (55);
Klasy IV - VI
Kamil Dąbrowski (80); Kuba Jęcek (69); Natalia Lisowska (48)

Najlepsi Czytelnicy w Gimnazjum w roku szkolnym 2009/10
Klasa IB
Katarzyna Lisowska (34); Patrycja Oleniacz (34); Julia Pacholarz (22); Jan Kwater (16)
Klasa IIA
Katarzyna Okońska (16); Klasa IIB
Jan Strzetelski (64); Jan Podsiadło (32)
Klasa IIIB
Monika Kwater (22)

Najlepsi Czytelnicy w Liceum w roku szkolnym 2009/10
Zuzia Jęcek (74); Wiktoria Wolańska (34); Magda Gumula (25)

Cyfry przy nazwisku oznaczają liczbę wypożyczonych książek.

Na wiosnę biblioteka szkolna zorganizowała dla dzieci z klas I i II SP konkurs biblioteczno-rysunkowy pt. Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka!

Dzieci rysowały na kartce, albo też wykonywały przestrzennie BIBLIOTEKĘ, taką jaką znają albo taką jaką sobie wyobrażają. Prace były niezwykle ciekawe i pełne interesujących wyobrażeń dzieci.
Nagrodę specjalną za przestrzenne wyobrażenie biblioteki otrzymała Oliwia Anioł z klasy IIB. Praca trójwymiarowa do zobaczenia w bibliotece!
Najciekawsze prace:
Antoś Zaremba IA
Ala Małkowska IA
Dominika Sykta IB
Brian Król IIA
Franek Pasisz IIA
Weronika Szewczyk IIB

KLASA IA
I miejsce: Antoś Zaremba
II miejsce: Ala Małkowska, Amelka Brzozowska
Wyróżnienie: Zuzia Sot
KLASA IB
I miejsce: Dominika Sykta
II miejsce: Julia Kaczmarczyk
III miejsce: Tomek Dyczek, Zosia Sokołowska, Alek Ziętkiewicz
Wyróżnienie: Szymon Tomala
KLASA IIA
I miejsce: Brian Król
II miejce: Franek Pasisz
III miejsce: Weronika Hałaburda, Zuzia Korzonek, Zuzia Mikołajczyk
Wyróżnienie: Konrad Tomczyk
KLASA IIB
Nagroda główna: Oliwia Anioł
I miejsce: Weronika Szewczyk
II miejsce: Ola Drozd, Agnieszka Strakowska
III miejsce: Ania Bazarowa, Staś Błażejczyk, Nikodem Oleniacz, Władziu Sokołowski, Paweł Tarnowski
Gratulacje!!!

Wyprawa do Wieliczki! - Nagroda dla najlepszych Czytelników w Szkole Podstawowej!

Dnia 1 czerwca 2010 roku w zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Dziecka pt. "Solilandia - zaczarowana podróż". Impreza została zorganizowana pod patronatem Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z klas: II A i III - najlepsi czytelnicy!!! Po dotarciu do Wieliczki zjechaliśmy windą ponad 100 metrów pod ziemię, w pięknej sali reprezentacyjnej rozpoczął się koncert. Najpierw podziwialiśmy dziecięcą grupę tańca nowoczesnego a następnie rozpoczęło się przedstawienie słowno-muzyczne o krainie Soliludków, bohaterów książek z serii Solilandia oraz o Wawelskim Smoku. W dalszej części przedstawienia autorka książek o Soliludkach, pani Beata Kołodziej czytała fragmenty swoich książek. W końcowej części imprezy dzieci miały możliwość udziału w licznych konkursach i zagadkach. Na zakończenie dzieci tańczyły i śpiewały wraz z grupami taneczną i muzyczną.
Wyprawa do Wieliczki dostarczyła nam wielu wrażeń, jedynie nieudany był powrót do Krakowa, który bardzo się opóźnił z powodu gigantycznych korków na ulicach miasta.

"Przygodę można znaleźć wszędzie czyli Pan samochodzik i niesamowite zagadki"

1. Jakub Biernacki klasa V a
2. Tymoteusz Korohoda klasa VI
3. Marysia Biegun klasa VI
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w konkursach bibliotecznych!

Konkurs: "Najlepsi znawcy książek dla dzieci"
Zwycięzcy w klasie II A
I miejsce - Ignacy Januszek i Zuzia Mikołajczyk
II miejsce - Nikodem Korohoda, Karol Pacia, Piotr Podolski i Łukasz Urbańczyk
Zwycięzcy w klasie II B
I miejsce - Marcin Noga, Marta Kotarba, Oliwia Anioł, Gabrysia Pacholarz, Nikodem Oleniacz i Władziu Sokołowski
II miejsce - Ola Ciesińska

Konkurs dla klas V: "Lubię czytać książki"
I miejsce - Julia Brzozowska kl.V B i Natalia Lisowska kl.V B
II miejsce - Justyna Prządo kl.V B
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w konkursach bibliotecznych!

W marcu 2009 biblioteka szkolna przeprowadziła 2 konkursy biblioteczne dla uczniów gimnazjum. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach i wykazali się dużą wiedzą. Wyłoniono następujących zwycięzców.

Konkurs "Co wiesz o książkach i czasopismach?"
I miejsce - Anna Hoang I B
II miejsce ex aequo - Justyna Gruś I A i Julia Pacholarz I B
III miejsce ex aequo - Maria Szarek II A i Aleksandra Pyrcz II A
Serdecznie gratulujemy!

Dnia 5 listopada chętni uczniowie naszych Szkół im. Świętej Rodziny z Nazaretu wybrali się na Targi Książki. Mogliśmy zapoznać się z propozycją wydawniczą ponad 480 wystawców i 370 autorów. Po raz pierwszy targom towarzyszył Festiwal Literatury im. Josepha Conrada. Mottem tegorocznej imprezy były słowa Umberto Eco: "Kto czyta, żyje podwójnie".

Na tegorocznych targach obok wydawnictw z Polski byli także wystawcy z Belgii, Indii, Irlandii i Niemiec. W ramach targów odbył się Salon Wydawców Katolickich z udziałem 40 wystawców i VI Salon Wydawców Szkół Wyższych. Tysiące tytułów, setki nowości, promocje książek, dyskusje panelowe, wystawy, koncerty, a przede wszystkim spotkania ze znanymi twórcami. Swoje książki na tegorocznych targach podpisywali znani pisarze książek dla dzieci, m.in. Grzegorz Kasdepke, Ewa Stadtmuller, Mariusz Niemycki, Anna Onichimowska. Wielką popularnością cieszyła się osoba Wandy Chotomskiej ? autorki książek dla dzieci, laureatki wielu konkursów literackich, pomysłodawczyni Orderu Uśmiechu. Edward Lutczyn podpisywał ilustrowane przez siebie książki Wojciecha Witkowskiego: ?Burzliwe dzieje pirata Rabarbara?, ?Dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara?. Bardzo oblegane było również stoisko znanego podróżnika, Wojciecha Cejrowskiego, który podpisywał książkę ?Gringo wśród dzikich plemion?. Odbyło się również spotkanie z profesorem Michałem Rożkiem. Swoje książki na tegorocznych targach podpisywał również Jerzy Pilch. Katarzyna Herbert prezentowała książki Zbigniewa Herberta: ?Wiersze zebrane?, ?89 wierszy?, ?Pana Cogito? oraz nowy zbiór rękopiśmiennych tekstów Herberta pt. ?Bajki?. My zaobserwowaliśmy jak Mariusz Wollny, podpisywał swoją książeczkę pt. ?Jak Lolek został papieżem?. Biografia Karola Wojtyły pokazuje jego dzieciństwo, młodość, drogę do kapłaństwa i na Stolicę Piotrową. Książeczka ta polecana do czytania przez całą rodzinę jest też dostępna w naszej bibliotece szkolnej. Obserwowaliśmy też spotkanie z czytelnikami innego autora książeczek dla dzieci Andrzeja Grabowskiego autora min. książki ?Funia, Kicia i cała reszta?. Wydarzeniem na Targach była bez wątpienia książeczka pt."Nieznane przygody Mikołajka". Książka zawiera dziesięć nieznanych dotąd historyjek Rene Goscinnego z ilustracjami Jean-Jacques'a Sempe. Córka pisarza - Anne - odnalazła je po latach w papierach ojca. Anne Goscinny spotkała się z polskimi czytelnikami podczas krakowskich targów na stoisku wydawnictwa Znak. Targi Książki to bardzo ciekawa impreza wydawnicza, uczestnictwo w nich pozwoliło zapoznać nam się choć w części z najnowszą ofertą książkową. Mogliśmy zobaczyć, przeglądnąć i kupić to co dla nas aktualnie wśród książek najciekawsze.

Dnia 30 października 2009 roku klasa 1a LO udała się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej mieszczącej się przy ulicy Rajskiej by uczestniczyć w lekcji bibliotecznej zatytułowanej ?Mediateka?. Celem lekcji było zapoznanie uczniów z wszelkimi rodzajami gromadzonych przez bibliotekę zbiorów oraz poznanie samej biblioteki i zasad korzystanie z jej księgozbioru i innych dokumentów.

W pięknej czytelni działu młodzieżowego biblioteki oglądaliśmy różne rodzaje obecnie spotykanych mediów: poczynając od różnorodnych form książkowych (np. książka brajlowska) poprzez dokumenty dźwiękowe (tu także książki mówione tzw. audiobooki wypożyczane najczęściej przez osoby niewidome lub słabo widzące; płyty analogowe; kompaktowe), audiowizualne (kasety DVD, VCD) aż po nowoczesne formy łączące rozmaite cechy dokumentów (książki elektroniczne).
Poznaliśmy też w formie skrótowej podstawowe formy książki od jej zarania. Od najdawniejszych czasów kiedy pisano na gliniany tabliczkach poprzez zwój papirusowy aż po kodeks czyli formę jaką ma książka dziś. Przedstawiono nam przykłady książki rękopiśmiennej (reprint słynnego Kodeksu Bohema) oraz ciekawe przykłady dostępnej nam dzięki wynalazkowi Gutenberga książki drukowanej.
A potem odbyliśmy wycieczkę po całej bibliotece odwiedzając jej najważniejsze części. Oprócz oddziałów dla dzieci i młodzieży byliśmy w oddziale książki brajlowskiej i dźwiękowej, w wypożyczalni obcojęzycznej, w wypożyczalni muzycznej. Tu oprócz nut, biografii muzyków, płyt analogowych i kompaktowych znajdują się też zbiory filmów na kasetach DVD i VCD, szczególnie wybitnych filmów polskich. Tu też są stanowiska gdzie można posłuchać muzyki. Duże wrażenie zrobiła na nas nowa i bardzo nowoczesna czytelnia, która znajduje się obecnie na trzecim piętrze. W każdym prawie oddziale można skorzystać z katalogu komputerowego biblioteki, który informuje czytelnika, czy poszukiwana przez niego książka czy dokument na innym nośniku jest dostępny w bibliotece.

Teatr w szkole!

Rozkład dzwonków

 • 0 7.30 -  8.15
 • 1 8.20 -  9.05
 • 2 9.15 - 10.00
 • 3 10.10 - 10.55
 • 4 11.10 - 11.55
 • 5 12.05 - 12.50
 • 6 13.00 - 13.45
 • 7 14.05 - 14.50

Kalendarz roku szkolnego

 • Boże Narodzenie: 23 - 31.12.2022
 • Ferie zimowe: 30.01.2023 - 12.02.2023
 • Rekolekcje wielkopostne: 04.2023
 • Wielkanoc: 06.04 - 11.04.2023
 • Zakończenie roku szkolnego: 23.06.2023
 • Dni wolne od zajęć dydaktycznych: 14 i 31.10.22; 1 i 11.11.22; 6.01.23; 1-3.05.23; 8-9.06.23

Harmonogram zebrań rodziców

 • 26 września 2022
 • 17 listopada 2022
 • 26 stycznia 2023
 • 23 marca 2023
 • 11 maja 2023

logotyp program uczymy dzieci programowac

Programy profilaktyczne

www.opoka.org.pl

www.opoka.org.pl

ud logo

Ważne telefony

Początek strony