Od 11 do 15 marca krakowskie szkoły techniczne i branżowe szeroko otworzą drzwi przed kandydatami do klas pierwszych ? po raz piąty odbędzie się Krakowski Tydzień Zawodowców, czyli największa impreza promująca szkolnictwo zawodowe w naszym mieście. Zaplanowano również dwie tzw. otwarte soboty. Wszystko to ma pomóc uczniom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Przez pięć dni technika i szkoły branżowe będą prezentować swoją ofertę edukacyjną uczniom, którzy w tym roku kończą VIII klasę szkoły podstawowej i III klasę gimnazjum. Odbędą się m.in.: prezentacje poszczególnych zawodów, zajęcia otwarte, lekcje pokazowe, konkursy, turnieje, mistrzowskie pokazy absolwentów, wizyty w pracowniach, gry i doświadczenia.

Elementem towarzyszącym Krakowskiemu Tygodniowi Zawodowców są wspólne dla całego Krakowa tzw. otwarte soboty w samorządowych szkołach technicznych i branżowych. Odbędą się one 16 marca i 27 kwietnia.

Krakowski Tydzień Zawodowców jest w tym roku organizowany po raz piąty. Dotychczasowe edycje cieszyły się dużą frekwencją. Dla uczniów i ich rodziców to świetna okazja, by zorientować się w bogatej ofercie kształcenia zawodowego. Z każdym kolejnym rokiem oferty szkół są bardziej różnorodne, co daje uczniom możliwość podniesienia kwalifikacji czy przekwalifikowania się.

Sprawdź harmonogram Krakowskiego Tygodnia Zawodowców 2019  - poniżej

baner-swp 300x100px

 

 Zachęcam wszystkich do wędrówek po Mapie Karier ? www.mapakarier.org - strona Mapy Karier, która zawiera:


? Ścieżki Kariery - szczegółowe opisy ponad 580 zawodów wraz ze ścieżką edukacyjną i statystykami (liczba zawodów ciągle rośnie);
 
? Miasto Zawodów - animowane miasto, które można eksplorować z najmłodszymi, aby sprawdzić kto gdzie pracuje.

Dostęp do wszystkich materiałów jest całkowicie darmowy.

 

 

Doradztwo edukacyjno ? zawodowe ma na celu wspieranie uczniów w planowaniu własnej ścieżki kształcenia i kariery zawodowej.

GIMNAZJUM
?    Indywidualne spotkania dla uczniów:
   - pomoc w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej
   - rozpoznawanie predyspozycji i zainteresowań zawodowych
   - pomoc w świadomym planowaniu własnej kariery zawodowej
   - udostępnianie materiałów informacyjnych (informatory, broszury, strony www itp.).
?    Zajęcia i prelekcje aktywizujące gimnazjalistów do świadomego planowania kariery i podjęcia roli zawodowej.

LICEUM
?    Zajęcia diagnostyczno - warsztatowe (zbiorowe) dotyczące predyspozycji zawodowych - dla uczniów klas przedmaturalnych.
?    Indywidualne badania pod kątem predyspozycji i zainteresowań zawodowych z "przeszukiwaniem świata zawodów" - dla uczniów szkól ponadgimnazjalnych.

Agnieszka Majcher
Szkolny doradca zawodowy


Godziny pracy:
Poniedziałek   9:00 ? 12:30
Wtorek        10:00 ? 13:00
Czwartek       8:30 ? 12:00

Pod koniec października w szkole podstawowej w klasach I ? III przeprowadzono  szkolny etap konkursu rysunkowego zorganizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy na temat: ?Kim będę za 15 lat? Moja ścieżka kariery?. Sam konkurs poprzedziły zajęcia w klasach, które wprowadziły uczniów w temat kariery zawodowej.
Na etap szkolny wpłynęło około 100 prac. Jury w składzie p. Krystyna Karkowska ? dyrektor szkoły i p. Beata Szybunka ? Olborska ? nauczyciel plastyki wybrały 10 prac, które wzięły udział w dalszych etapach konkursu.
Do finału zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  1. Wierzbicka Zuzanna ? III b
  2. Zaremba Antoni ? III a
  3. Matysek Jakub ? III a
  4. Sykta Dominika ? III b
  5. Szarek Franciszek ? III b
  6. Oliwia Koćma - II a
  7. Julia Banach - II a
  8. Monika Waga - II a
  9. Maciej Mierzwa - II a

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (17.10.11 ? 23.10.11) pod hasłem ?Poradnictwo kariery dla każdego ucznia? w dniu 19.10.2011 klasy trzecie gimnazjum wzięły udział w zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno ? Pedagogiczną nr 2 w Krakowie III Meetingu Edukacyjnym ? Od kariery szkolnej do kariery zawodowej?.

Młodzież uczestniczyła w następujących zajęciach:
? Maraton filmowy - rzecz jasna karierowy
/prezentacje filmowe zawodów: webmaster, radca prawny, prywatny detektyw, specjalista obsługi ruchu turystycznego, project manager, inżynier automatyk, psychoterapeuta) Alicja Linca - Mobilne Centrum Informacji Zawodowej OHP

?Kim być? Poznajemy zawody przyszłości, Monika Włodarczyk - Biuro Karier Uniwersytetu Pedagogicznego

Ważne telefony

Początek strony