Anna Czerwińska-Rydel - Moc czekolady. Opowieść o Wedlach i czekoladzie

Pani Anna Czerwińska-Rydel pisze bardzo ciekawe książki, których bohaterami są znane osoby. W tej książce w bardzo przystępny i ciekawy sposób opisuje losy rodziny Wedlów i ich świetnej firmy znanej z produkcji czekolady, cukierków i ciasteczek aż do dziś. Książka wyjaśnia też czytelnikowi skąd w ogóle się wzięła czekolada i jakie były dzieje tego smakowitego ?pokarmu bogów?. A na deser autorka przedstawia kilka przepisów na smakołyki czekoladowe. Bardzo ciekawa i ?smaczna? książka.

Anna Czerwińska-Rydel ? W podróży ze skrzypcami. Opowieść o Henryku Wieniawskim

Bohaterem książki jest dwunastoletni Maciek, który od trzeciego roku uczy się grać na skrzypcach. Ponieważ jest bardzo utalentowanym chłopcem, zdobywcą wielu nagród, nazywany jest nawet ?drugim Wieniawskim?. I tak dochodzimy do bohatera książki Henryka Wieniawskiego, wielkiego polskiego skrzypka. Mając osiem lat został już studentem Konserwatorium Paryskiego. Potem wiele podróżował po świecie stale koncertując. Cieszył się wielką popularnością wśród publiczności. Niestety jego kariera nie przyniosła mu szczęścia w życiu artystycznym i osobistym. Ale jak zdobywał sławę i uznanie będąc dzieckiem, a potem jak się potoczyły jego dalsze losy dowiecie się zaglądając do tej bardzo ciekawej książki.

Agnieszka Frączek ? Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą

Książka o dziecięcych latach Juliana Tuwima czyli Julka ? wesołego i rozbrykanego chłopca. Julek miał różne ?bziki?- tak sam nazywał swoje pasje. Przede wszystkim ?bzik? chemiczny. Szesnastowieczny Julek miał zostać chemikiem. Julek miał też swoje ulubione słowo ?pojutrze?. Gdy rodzice prosili go np. o pokazanie dzienniczka odpowiadał: ?pojutrze?. Ale oczywiście do czasu. A co było dalej przekonacie się czytając książkę.

Czerwińska-Rydel