Różaniec rodziców za dzieci to ogólnopolska inicjatywa, która powstała w 2001 roku. Chodzi o to by rodzice modlili się za swoje dzieci odmawiając codziennie jedną tajemnicę różańca.

Więcej informacji: www.rozaniecrodzicow.pl

Wśród rodziców dzieci z naszych szkół, od 14 października 2013 r. zawiązało się 7 róż różańcowych by razem modlić się za dzieci:
Róża św. Rodziny
Róża św. Michała Archanioła
Róża św. Rafała Archanioła
Róża św. Gabriela Archanioła
Róża św. Aniołów Stróżów
Róża św. Siostry Faustyny
Róża św. Józefa

Zapraszamy rodziców by dołączyli do wspólnej różańcowej modlitwy. Aby dołączyć wystarczy napisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Co należy do uczestnika róży?

1. Zadeklarować się, że będzie się odmawiało jedną, wyznaczoną dziesiątkę różańca dziennie (Ojcze nasz, Zdrowaś... x10, Chwała ....) w intencji  dla własnych dzieci i dzieci każdej z tych osób, które uczestniczą w róży.  Miejsce modlitwy każdy wybiera sam: w domu, w kaplicy, w kościele, w samochodzie, w autobusie, w parku, ....
Praktyka pokazuje, że najlepszą porą modlitwy jest ranek.

2. Po upływie miesiąca następuje zmiana tajemnic różańcowych tj. przesuwamy się o 1 do przodu; np. jeśli odmawiałem 1 radosną, to za miesiąc 2 radosną, a w kolejnym 3 -cią itd., zgodnie z następstwem Różańca św. Osoba która odmawia 1. tajemnicę radosną odmawia również początkowe modlitwy różańca tj. Wierzę w Boga..., Ojcze nasz ... ; 3 x Zdrowaś ...( o wiarę, nadzieję i miłość) i Chwała Ojcu ... .

Kolejność tajemnic różańcowych:

Część pierwsza ? tajemnice radosne

Część druga ? tajemnice światła

Część trzecia ? tajemnice bolesne

Część czwarta ? tajemnice chwalebne

 

3. Zakładamy, że udział w róży jest dożywotni. Nie ma znaczenia to, czy dzieci chodzą jeszcze do szkoły.

Jeżeli jednak zostanie podjęta decyzja o rezygnacji prosimy o informację o tym, by można było uzupełnić skład róży, tak by codziennie były rozważane wszystkie tajemnice różańca

Intencje:

- Prosimy o to aby Bóg w imię ofiary Chrystusa usunął skutki grzechów nas jako rodziców i aby nasze grzechy, przeszłe, ale również obecne nie wpływały negatywnie na nasze dzieci, aby dzieci nasze nie były narażone na skutki naszych grzechów.
- Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.
- Prosimy o rozszerzanie się tego dzieła modlitwy rodziców w intencjach dzieci, aby jak największa rzesza dzieci otrzymywała od swych rodziców modlitwę i błogosławieństwo!
- O uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki spotykają nasze dzieci, u rodziców i w środowisku.

Żródło: http://www.rozaniecrodzicow.pl/?o=intencje