W naszej świetlicy dzieci młodszych od listopada 2019 roku - w każdy czwartek- odbywają się zajęcia z cyklu:
,, Debata Telewizyjna przy Herbatce”.
Innowacyjny program zakłada: poznanie przez dzieci zasad savoir- vivre przy stole i podczas dyskusji na różne tematy ( te zaproponowane przez dzieci również). Integracyjnym elementem zajęć jest łączenie teorii z praktyką. W tym celu nakrywamy stół ( dekorujemy), przygotowujemy herbatkę i ciasteczka. Jest ,, prowadzący program”, który oddaje głos wypowiadającym się oraz ,, kulturant”- przypomina zasady zachowania oraz kulturalnej dyskusji ( debaty). Wszyscy wypowiadamy się w wolności, jesteśmy wysłuchani, jednak nie obrażamy i nie mówimy źle o innych.
Druga cześć zajęć obejmuje część rozrywkową: przebieram się w stroje, robimy sesje zdjęciowe, odgrywamy dramy - zawsze na zadany temat. Dzięki temu poznajemy tradycje, uczymy się tolerancji, okazywania uczuć - uczymy się jak pięknie i mądrze możemy żyć.

herbatka1

p. Anna Korzonkiewicz

Miejsce 1

W naszej świetlicy dużo hałasu, większość dzieci i wolontariuszy chce uciec do lasu. Więc strzeż się co dzień tu niespokojnie jest. Choć tu niespokojnie jest to świetlicy fajnie jest! Prace plastyczne tu robimy i nad zadaniami z paniami się głowimy. Zawsze z przyjaciółmi bawimy się i wiemy, że w świetlicy cudnie jest !

Julia Paruch 3b i Małgosia Brzozowska 1b

 Nasza świetlica jest miła i nie można się w niej nudzić. Mamy też pomysłowe i kochane Panie! Nie nudzimy się bo każdy z nas dobrze bawić się chce. Gramy w bilarda i piłkarzyki więc nie można nudzić się. Przyjdź a miło spędzisz czas !

Antonie Gierałt 3b

 Miejsce 2

Fajna świetlica nasza. Do niej wszystkich zapraszamy. Tu przychodzimy przed lekcjami a po lekcjach z kolegami się tu spotykamy.

Przemek Żak 1a

 Tu się bawimy i gramy w gry planszowe. Wychodzimy na boisko wtedy kiedy jest ciepło, ale nawet wtedy kiedy nie zawsze jakaś Pani zgodzi się. Wszyscy wiedzą, że na boisku najlepiej bawimy się.

Mateusz Jałocha 3b

Miejsce 3

Nasza świetlica jest najlepsza, dobrze zjawić się się w niej. W świetlicy jest świetnie dobrze bawię się w niej!

Lena Rzońca 1a

 Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach !

konkurs2

Jesienne liście - Ewa Szelburg Zarębina

Z tym jesiennym wiatrem
tańczą sobie liście,
tańczą sobie tańczą
czerwone złociście.

Z tym jesiennym wiatrem
odtańczą daleko,
i nie skończą tańczyć,
aż za siódmą rzeką.

Aż za siódmą rzeką,
Aż za siódma górą,
Aż je śnieg przykryje
Grubą, białą chmurą

Jesienny wiatr przywiał do nas kolorowe liście: złote, czerwone, pomarańczowe, brązowe… Można się nimi świetnie bawić i, tak jak dziewczynki, zrobić z nich piękną jesienną biżuterię. Na poniższych zdjęciach zobaczymy leśne królewny, duszki, wróżki albo elfy. Jesień z takimi przyjaciółmi jest wesoła i pełna niespodzianek.
4.11.2019r.

p. Jaga Kozińska - świetlica mł.

01. lesna krolewna

02. w trakcie tworzenia

03. jesienny elf

04. wesoly duszek

05. wspolna zabawa

06

07. jest i wrozka

 

Kochane Świetliczaki! Dziękujemy Wam za…

  • Waszą codzienną twórczość!
  • Wspaniałe prace konkursowe!
  • Odwiedziny Waszych ulubionych pluszaków!
  • Świetlicowy rekord w czytaniu w jednym momencie – 98 dzieci!
  • Obchody kolorowych dni!
  • Wasze ciekawe konkursy zorganizowane dla innych dzieci!
  • Wszystkie wesołe chwile!

wychowawcy świetlicy dzieci młodszych

zakonczenie

Od listopada 2018 roku miałam ogromną przyjemność realizować w świetlicy dzieci młodszych kreatywne warsztaty na podstawie „nietypowych edytorsko” książek. Dzieci same wybrały ich nazwę: Bajkowe zajęcia. Spotykaliśmy się we wtorkowe popołudnia.

Podczas 16 zrealizowanych spotkań rozmawialiśmy o ważnych sprawcach jak empatia i wsparcie dla drugiej osoby, dbanie o książki czy zwierzęta, o wzajemnym szacunku i nie poddawaniu się w trudnych sytuacjach (szukania dobrych rozwiązań) oraz roli czasu w realizacji naszych planów i rozwoju umiejętności. Pisaliśmy też recenzję do tekstu, który dopiero ma się ukazać na rynku wydawniczym jako książka. Jednocześnie dzieci próbowały naśladować nasze nietypowe książki. I tak właśnie powstały piękne i niezwykle kreatywne prace. Przy okazji bawiliśmy się znakomicie, ponieważ dzieci chętnie współtworzyły zajęcia wzbogacając ich przebieg. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zakładki do książek (jedna z nich była nawet o samych zajęciach).

Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom za udział i tak piękną literacką przygodę!

Roksana Kociołek

1 bajka

2 bajka

3 bajka

4

5

6

7bajka

8 bajka

9 bajka

10

11

12

6 CZERWCA o godzinie 13.15 przeprowadzona została już po raz drugi świetlicowa akcja czytelnicza.

Z okazji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom postanowiliśmy pobić ustanowiony w 2018 rekord świetlicy w czytaniu w jednym momencie, a wyniósł on wtedy 81 dzieci.

Zadanie podobnie jak w zeszłym roku polegało na czytaniu w tym samym czasie przez 15 minut. Zaangażowanie dzieci było ogromne – część przyniosła swoje ulubione książki z domu, pozostali wypożyczali je z biblioteki lub naszej świetlicowej czytelni. Niektórzy zaczęli czytać dużo wcześniej, jednak o 13.15 przerwali, by wspólnie odliczyć „start”. Czytaliśmy w naszych świetlicowych salach, bibliotece, a klasa 3b podczas pobytu na zielonej szkole!

I dzięki tak wspaniałej mobilizacji udało się! Świetlicowy REKORD został pobity i w 2019 roku wynosi… 98 dzieci!

DZIĘKUJEMY!!!

3

4

6

7

8

11

Szymon

Ostatnia wartość realizowana w ramach programu „wychowanie do wartości” w świetlicy dzieci młodszych to MĄDROŚĆ.

W konkursie literackim pod hasłem „mądrość to moja specjalność” zadaniem uczestników było wykonanie „małej książeczki o wielkiej mądrości”.

Z radością prezentujemy zwycięską książeczkę Szymona Sobkowicza z klasy 2a, który w niezwykły sposób przedstawił nam znaczenie tej wartości! Dziękujemy!

w imieniu zespołu świetlicy młodszej: p. R. Kociołek

Kolejny rok przez cały kwiecień świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który obchodzony jest na świecie 2 kwietnia.

Przez ten czas dzieci polecały sobie nawzajem książki tworząc piękną gazetkę. Nie zabrakło też rozmów o naszych ulubionych bohaterach i świetlicowego konkursu na plakat „3D”, który wygrała Klaudia Wajdzik z 2a.

p. R. Kociołek

ksiazki 1

ksiazki 2

 

MADROSC

Druga wartość realizowana w ramach programu „wychowanie do wartości” w świetlicy dzieci młodszych to PRZYJAŹŃ.
Wspólnie rozmawialiśmy o tym, kim jest przyjaciel, dlaczego watro go mieć. Zastanawialiśmy się również nad tym, jaki jest mój przyjaciel, a jakim ja sam jestem przyjacielem. Czytaliśmy kilka opowiadań na temat przyjaźni.
Tradycyjnie ogłoszony został konkurs literacki pod hasłem „przyjaźń to moja specjalność”. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania, wiersza lub narysowanie komiksu o przyjaźni.
Wśród zgłoszonych prac otrzymałyśmy nie tylko piękne opowiadania, ale i teksty napisanych przez dzieci piosenek! Dziękujemy za udział w konkursie!
w imieniu zespołu świetlicy młodszej: p. R. Kociołek

przyjazn wyniki

przyjazn1

przyjazn2

3D

W kolejnym konkursie świetlicowym dzieci miały przygotować projekt krzyżówki. Otrzymałyśmy fantastyczne projekty, których tematem było między innymi: nasz kraj Polska, zima, krzyżówka zachęcająca do czytania książek czy militarna. Powstała też łamigłówka o naszej świetlicy! :) Każda z nich zawierała ciekawe pytania oraz rysunki pomagające ją rozwiązać. Wszystkie zwycięskie projekty można zobaczyć w marcu na naszej świetlicowej tablicy, w kwietniu rozpoczniemy rozwiązywanie ich wszystkich! ;)

w imieniu zespołu świetlicy młodszej: p. R. Kociołek

Krzyzowka wyniki

11

21

33

Ważne telefony

Początek strony