Klasy IIa, IIb, IIIa, IIIb uczestniczą w programie dla szkół przygotowanym przez "Uniwersytet dzieci"http://www.uniwersytetdzieci.pl/szkola/o-programie

Klasa IIb założyła już swój naukowy klub "Druga klasa to geniusze", w którym będzie rozwijać swoje zainteresowania oraz dzielić się wiedzą i pasjami z innymi użytkownikami portalu.
http://www.uniwersytetdzieci.pl/clubs/more/2824

Co więcej, każdy może założyć swój własny klub i zostać jego gospodarzem oraz zapisać się jako klubowicz do innych klubów i dodawać aktywności (czyli sondy, krzyżówki, labirynty, układanki, puzzle, artykuły itp.).
Zapraszamy wszystkich chętnych do Uniwersytetu Dzieci.

Bo... na uniwersytecie, wielu ciekawych rzeczy się dowiecie...

opiekun: mgr Marta Prochacka

Wśród uczniów naszej szkoły podstawowej znajduje się duża grupa dzieci, dla których sama nauka w szkole to za mało. W soboty dodatkowo poszerzają swoją wiedzę uczęszczając na wykłady, warsztaty i seminaria. Studenci Uniwersytetu Dzieci są w różnym wieku, niektórzy mają 7 lat, inni 13. Na zajęciach uniwersyteckich spotykają się z profesorami i doktorami krakowskich wyższych uczelni.

Od niedawna każdy z nas może być wirtualnym studentem. Uniwersytet Dzieci stworzył interaktywny portal społecznościowy, w którym każdy może dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami, pochwalić swoimi osiągnięciami, pasjami, wymieniać z innymi spostrzeżenia. Portal Uniwersytetu Dzieci zawiera bezpieczne treści, łatwe i przyjazne rozwiązania, także dla dzieci. Na stronach Uniwersytetu Dzieci każdy, duży i mały, może założyć własny klub naukowy i poświęcić go ulubionej tematyce. Nie tylko może dzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi, ale również zapisać do klubów, które już istnieją i w ten sposób rozwijać swoją wiedzę z różnych dziedzin. W naszej szkole poszukujemy nowych sposobów zdobywania przez uczniów wiedzy i rozwijania umiejętności i pasji. Chcemy wychodzić z edukacją poza szkolną ławę. Wykorzystywać możliwości jakie niesie ze sobą komputer, internet i uczyć uczniów dobrych nawyków w korzystaniu z nich. Uniwersytet Dzieci stworzył portal, który świetnie nadaje się do różnorodnych aktywności edukacyjnych. Chcemy dzielić się wiedzą i rozwijać umiejętności praktyczne. Dlatego tworzymy kluby, które pozwalają nam rozwijać wiedzę zarówno w szkole, jak i domu.
Do tej pory powstało kilka klubów związanych z naszą szkołą. Pragniemy je wszystkim przedstawić.

 

www.uniwersytetdzieci.pl/clubs/more/393 to klub klasy II b i wychowawcy, pani Anny Mroczko. W klasie II b dużo się dzieje. Uczniowie są twórczy i bardzo aktywni. Wspaniale pracują na lekcjach, ale również chętnie uczą się w domu. Odzwierciedleniem wszystkich działań są tematy i aktywności, które umieszczają w klubie. Znajdziecie tu ich prace plastyczne oraz opowiadania tworzone przez dzieci. Obejrzycie galerie zdjęć ciekawych wydarzeń w klasie. Będziecie mieć okazję rozwiązać krzyżówki i quizy lub wziąć udział w sondach przygotowanych przez ambitnych klubowiczów.
www.uniwersytetdzieci.pl/clubs/more/393

 
poświęcony jest książkom dla dzieci, które warto przeczytać. Jeśli lubicie czytać, każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Wśród polecanych książek odnajdziecie pozycje, do których chętnie się wraca, również w dorosłym życiu.
www.uniwersytetdzieci.pl/clubs/more/12

 

 To klub, gdzie możesz uczestniczyć w wirtualny sposób w zajęciach plastycznych. Ciocia Betty prezentuje oryginalne i ciekawe techniki plastyczne. Dokładne opisy i dużo zdjęć umożliwią samodzielnie lub przy pomocy rodziców wykonanie prezentowanych przedmiotów. A przy okazji uczą zagadnień z zakresu historii sztuki. Można tu podzielić się swoimi osiągnięciami tworząc własne galerie prac.
www.uniwersytetdzieci.pl/clubs/more/515

 

 to klub historyczny prowadzony przez panią Beatę Olborską ze swoimi uczniami pasjonującymi się historią. Podróżujemy razem w czasie i przestrzeni poznając ciekawe postacie i wydarzenia historyczne. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: dzieje władców, ciekawostki z historii kultury dawnych cywilizacji, wojny, broń. Tu dzielimy się także swoimi wiadomościami z naszych wakacyjnych podróży po miejscach związanych z historią. Wspólnie tworzymy metody kreatywnego uczenia się historii.
www.uniwersytetdzieci.pl/clubs/more/520

 propaguje życie przyjazne naszemu środowisku. Uczy właściwych ekologicznych zachowań. Jeśli kochasz przyrodę, ten klub jest właśnie dla Ciebie.
www.uniwersytetdzieci.pl/clubs/more/15

Klub Brakujące Ogniwozałożył Nikodem Oleniacz z klasy IIb. Wszyscy miłośnicy konstruowania oraz rozwiązywania technicznych zagadek znajdą tu coś dla siebie.
www.uniwersytetdzieci.pl/clubs/more/151


Klub Zwierzęta
zwierzeta www.uniwersytetdzieci.pl/clubs/more/135


prowadzi Agnieszka Dutka z klasy IV. Poświęcony jest ssakom i ptakom. Agnieszka w ciekawy sposób opisuje zwierzęta. Tworzy krzyżówki, sondy i quizy.
www.uniwersytetdzieci.pl/clubs/more/135
Klub Minerały
zwierzeta www.uniwersytetdzieci.pl/clubs/more/130


prowadzony jest przez Basię Dutkę z pierwszej Gimnazjum. Basia opisuje w nim minerały i różne kamienie ozdobne. Koniecznie zajrzyj do tego klubu a dowiesz się wiele ciekawostek o minerałach.
www.uniwersytetdzieci.pl/clubs/more/130

W tej chwili na stronach Uniwersytetu Dzieci znajduje się ponad 500 klubów poświęconych różnej tematyce. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia strony http://www.uniwersytetdzieci.pl. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zapisz się do interesującego Cię klubu lub stwórz własny niepowtarzalny klub naukowy w interaktywnym, bezpiecznym portalu edukacyjnym! Prezentacja dla nauczycieli tutaj. Zobacz, co zyskasz zakładając klub w internecie.

Teatr w szkole!

Rozkład dzwonków

 • 0 7.30 -  8.15
 • 1 8.20 -  9.05
 • 2 9.15 - 10.00
 • 3 10.10 - 10.55
 • 4 11.10 - 11.55
 • 5 12.05 - 12.50
 • 6 13.00 - 13.45
 • 7 14.05 - 14.50

Kalendarz roku szkolnego

 • Boże Narodzenie: 23.12.2021 - 2.01.2022
 • Ferie zimowe: 17.01.2022 - 28.01.2022
 • Rekolekcje wielkopostne: 6-13.04.2022
 • Wielkanoc: 14.04 - 19.04.2022
 • Zakończenie roku szkolnego: 24.06.2022
 • Dni wolne od zajęć dydaktycznych: 2,12.11.21; 7.01.22; 2.05.22; 4-6.05.22 L0, 24-26.05.22 SP; 17.06.22

Harmonogram zebrań rodziców

 • 23 września 2021
 • 18 listopada 2021
 • 13 stycznia 2022
 • 10 marca 2022
 • 19 maja 2022

logotyp program uczymy dzieci programowac

Programy profilaktyczne

www.opoka.org.pl

www.opoka.org.pl

ud logo

Ważne telefony

Początek strony