Program ?Kino za baterie? ma na celu edukację ekologiczną na temat oddziaływania baterii na środowisko naturalne oraz zbiórkę zużytych baterii i wymianę ich na nagrody filmowe, w postaci biletów do kina.
Dzięki zbiórce baterii co roku klasy z naszej szkoły chodzą do kina na wybrane przez uczniów nowości filmowe.

W naszej szkole współpracujemy z fundacją Avalon. Od lat zbieramy zakrętki, które przekazujemy fundacji. Dzięki nim pomagamy w rehabilitacji podopiecznych fundacji.

Nasza szkoła włączyła się w akcję prowadzoną przez nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu. Akcja polega na zbiórce jak największej ilości kredek drewnianych i świecowych (także tych niekompletnych, częściowo zużytych i niepotrzebnych), które wolontariusze ze szkoły w Zagościeńcu segregują i temperują.
Z pozyskanych materiałów dorośli wolontariusze szyją kolorowe piórniki, które zapełniają odrestaurowanymi kredkami, a następnie zawożą do dziecięcych szpitali. Kredki są też przerabiane na kredkową biżuterię, a kredki woskowe przetapiane na tęczowe kredki w kształcie misi lub serduszek. Dochód ze sprzedaży kredkowej biżuterii przeznaczony jest na akcję ?Niewidzialny Mikołaj? i ?Dobra Wróżka? 

To program skierowany do uczniów  I-III szkół podstawowych. W tym roku ma miejsce już 3 edycja tego programu. Celem Fundacji Szkoła na Widelcu, jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami i objęty patronatem Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Instytutu Żywności i Żywienia, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Rzecznika Praw Dziecka. W projekcie ?Dobrze jemy ze szkołą na widelcu? uczestniczą wszystkie klasy 1-3.

p. Anna Mroczko

Uczniowie klas 1-3 od kilku lat uczestniczą w projektach Uniwersytetu Dzieci. 

ud logo

Misją Fundacji Uniwersytet Dzieci jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, by korzystając w pełni ze swoich talentów, wiedzy i możliwości rozumiały świat, w którym żyją i potrafiły w nim działać. Fundacja od 11 już lat organizuje zajęcia dla najmłodszych na Uniwersytecie Dzieci. Wielu z naszych uczniów uczestniczy w sobotnich zajęciach organizowanych na uczelniach wyższych prowadzonych przez wybitnych naukowców z różnych dziedzin. Stworzoną przez Uniwersytet Dzieci METODĘ PYTAŃ I DOŚWIADCZEŃ wykorzystujemy również w naszej szkole uczestnicząc w projektach Uniwersytetu Dzieci.

Klasy 1a, 1b, 2a i 2b chcą dobrze poznać i pokochać przyrodę. Chcą odkrywać jej tajemnice, zobaczyć gdzie mieszkają jeże, komu potrzebne są dżdżownice i jak tropić zwierzęta. W tym roku uczestniczą w projekcie PRZYRODA Z KLASĄ. Realizując tematy projektu poznają prawa panujące w naturze oraz przekonają się, jaki wpływ ma na nią człowiek. Będą prowadzić proste obserwacje przyrodnicze, wykonywać doświadczenia, tworzyć notatki i samodzielnie wyciągać wnioski. Poznają też wiele gatunków roślin i zwierząt oraz dowiedzą się, jak chronić przyrodę.

Klasy 3a i 3b chcą skutecznie planować, organizować i efektywnie działać. W tym roku uczestniczą w projekcie PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ. Realizując proponowane w projekcie tematy będą rozwijać ważne kompetencje społeczne ? kreatywność, samoświadomość, elastyczność, współpracę i empatię. Wspólnie zaplanują i zrealizują wydarzenie projektowe skierowane do wybranej grupy oraz poznają różne aspekty oraz etapy procesu dążenia do celu.

Wiosną wszyscy uczniowie klas 1-3 wezmą udział w wykładzie o tematyce przyrodniczej lub technicznej poprowadzonym przez prawdziwego naukowca.

Ważne telefony

Początek strony