dbamy ppOd kilku lat uczniowie szkoły podstawowej z powodzeniem uczestniczą w ogólnopolskim konkursie ?Z poprawną polszczyzną na co dzień?. W tym roku szkolnym pięcioro uczniów zdobyło tytuły finalistów: Paweł Karpik z klasy Ia, Justynka Bieda z klasy IIb, Agnieszka Król z klasy IIIa, Magda Bielawska z klasy IIIb oraz Olga Ziętkiewicz z klasy Vb. Finałowe prace naszych uczniów zostaną opublikowane w książce ?Tak pisali najlepsi?.
Dobre wyniki osiągane przez naszych wychowanków spowodowały, że już w 2011 r. otrzymaliśmy wyróżnienie: ?W naszej szkole dbamy o poprawną polszczyznę?.
Takie uznanie jest nobilitacją, ale też motywuje nas do ciągłej pracy nad starannym i świadomym używaniem  języka ojczystego. Przecież ?źle mówić i pisać znaczy krzywdzić swoją mową tych, którzy ją budowali? (Janusz Korczak).

opracowała: p. Anna Kita