SZKW zaprasza strona

KATOLICKA WSP0LNOTA CHLEB ZYCIA strona

piosenka u Helclow

Syryjczycy

p. A. Majcher

wolontariat piesni patrZaprzyjaźnieni już z nami mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Helclów czekali kolejny raz na nasze przybycie, aby wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne oraz pobyć, choć przez chwilę, z młodzieżą.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którzy podzielili się swoimi talentami.

p. A. Majcher

logo wyobraznia milosierdziaW bieżącym roku szkolnym liderzy Szkolnego Koła Wolontariatu biorą udział w X już edycji projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia", który ma na celu zainteresowanie młodzieży postacią Jana Pawła II i jego nauką. Jest to także inspiracja dla nas do zwrócenia się ku innym, potrzebującym pomocy.

Nasz tegoroczny projekt nosi nazwę "Odważ się na wyobraźnię". W ramach tego projektu działamy w Domu Pomocy Społecznej, w świetlicy szkolnej, planujemy również zbiórki pieniędzy oraz inne akcje.
Liczymy na wsparcie całej społeczności szkolnej!

p. A. Majcher

 wolontariat 3Kolejny już rok w naszej szkole młodzież gimnazjalna i licealna w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu Caritas pomaga najmłodszym uczniom szkoły podstawowej w świetlicach szkolnych. Starsi koledzy  wspierali młodszych przy odrabianiu zadań domowych, wykonywaniu prac plastycznych, oraz pomagali w organizacji wielu świetlicowych imprez.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy systematycznie i z wielkim zaangażowaniem poświęcali swój wolny czas, aby służyć  młodszym kolegom. Szczególne podziękowania składam uczennicom z klasy 1a liceum za prowadzenie czwartkowych warsztatów plastycznych w świetlicy IV ? VI SP:  Kalinie Bartuś, Zuzannie Bartuś, Gabrieli Pytel,  Aleksandrze Barszcz oraz Matyldzie Duras.

Gorące podziękowania składam również bardzo aktywnej w bieżącym roku szkolnym grupie tzw. liderów wolontariatu, którzy inicjowali wiele fantastycznych akcji i działań. Oto oni: Izabella Toft, Zuzanna Mikołajczyk, Aleksandra Gołdasz, Marcelina Konik, Konrad Tomczyk oraz Agnieszka Grocholska.

p. Agnieszka Majcher

pedagog

wolontariat 1wolontariat 2wolontariat 4wolontariusze 5

tydzien ziemi wynikiW obecnym roku szkolnym przyłączyliśmy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi. Grupa wolontariuszy podjęła się posprzątania terenu wokół szkoły, a  dla wszystkich uczniów zostały zorganizowane konkursy: fotograficzny oraz sesja plakatowa.  Dziękujemy  za aktywny udział!!!
Organizatorzy:
p. Iwona Kędzior, p. Hanna Perdenia,
p. Agnieszka Majcher, p. Andrzej Jania

zakretki fotoPodsumowanie akcji ?Zakrętka dla Wojtusia"
Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w zbiórkę zakrętek, w imieniu chorego Wojtusia, pragniemy bardzo serdecznie podziękować.
Chcielibyśmy szczególnie wyróżnić następujące klasy:
Szkoła Podstawowa - kl. V b
Gimnazjum - kl. 2C
Liceum Ogólnokształcące - kl. 2a
 
Dziękujemy!
p. Agnieszka Majcher

dzwonek na obiadW drugiej, w tym roku szkolnym, zbiórce w ramach akcji ?Dzwonek na obiad? udało nam się zgromadzić  kolejne środki -  550,31 zł. Kwota ta zasiliła Fundację ?Być Bardziej?, która dochód przeznaczy na wykupienie obiadów dla uczniów. Nasza szkoła już od dwóch lat korzysta z pomocy tej fundacji. Więcej informacji na stronie http://www.dzwoneknaobiad.pl/grosz_do_grosza 

Wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom zaangażowanym w akcję bardzo dziękuję!

p. Agnieszka Majcher

Z radością informujemy, że uczniowie naszego gimnazjum w składzie: Krzysztof Maurek (3B), Ignacy Januszek (2C), Andrzej Wójtowicz (2C) zdobyli I miejsce w finale VIII. edycji konkursu PRAWO, RATOWNICTWO, BEZPIECZEŃSTWO organizowanym przez Straż Miejską Miasta Krakowa i Komendę Miejską Straży Pożarnej. Gratulujemy!!!
Szczegóły na stronie Straży Miejskiej: tutaj

Opiekun konkursu: p. Agnieszka Majcher

teatr s. Agaty16 grudnia gościliśmy po raz kolejny w zaprzyjaźnionym już z nami Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym przy ul. Wielickiej. W radosnej atmosferze Koło Teatralne pod opieką s. Agaty Cul zaprezentowało "Opowieść wigilijną" w dość nietypowej obsadzie.  Bardzo serdecznie dziękuję uczniom  zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

p. Agnieszka Majcher

 zabawyRaz w miesiącu wolontariusze z gimnazjum i liceum zapraszają uczniów przebywających w świetlicach szkolnych przygotowane i prowadzone przez nich gry i zabawy. Pierwsze spotkanie odbyło się 25 listopada w świetlicy dla uczniów IV ? VI SP. Kolejne spotkania przed nami?

p. Agnieszka Majcher

Ważne telefony

Początek strony